Oktoober 2023

4. - 5. oktoobril 2023 osalesid meie koolitiimi Liikuma Kutsuva Kooli õpetajad Marleen Nõmm ja Erge Saare koos õppejuhi Sille Arustiga sügisseminaril "Vunki juurde koostööle". Kahepäevasel seminaril osaleti praktilistes töötubades, kuulati põnevaid ettekandeid välisesinejatelt ja vahetati kogemusi teiste koolide tiimidega. Külastati ka Tartu Terakese kooli (Liikuma Kutsuva Kool) kus sai tutvuda koolihoone ja õuealaga ning kuulda, kuidas kool rakendab õuevahetunde ja liikumist koolipäeva jooksul. 

18. oktoobril toimus õpetajate liikuv ühisüritus. Sel kuul käisid õpetajad Pärnu kesklinnas orienteerumas. Stardipunkt oli Endla teatri ees, kus loosi kaudu saadi endale tiimikaaslased. Rada koosnes põnevatest ülesannetest ning loomulikult pidi oskama kaarti lugeda ja selle järgi õigesse kohta minna. Raja lõpus ootas õpetajaid soe tee ja maitsev pizza. Auhinnaks said kõik osalejad ligikaudu 6000 sammu, hea tuju ja põsed punaseks. 

23. oktoobril toimus õpetajate kogemuskoolitus kooliaulas, kus Erge Saare ja Marleen Nõmm jagasid kolleegidele sügisseminaril saadud teadmisi, kuidas muuta enda ainetunnid liikuvamaks. Läbiviidud tegevused olid liikuvad ja tekitasid rohkelt positiivseid emotsioone. 

Avaldatud 12.12.2023. Viimati muudetud 12.12.2023.