BEST kokkusaamine Tartus

Loomise kuupäev 09.10.2023

22.– 26.september 2023 toimus Tartus  Erasmus+ rahvusvahelise koostööprojekti BEST (Biology Educators Shaping Tomorrow) viimane kokkusaamine.

Projekti käivitas Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing (EBÜ) 2022 aastal. Projekt oli suunatud loodusainete aineliitude  õpetajatele. Projekti  partnerid olid õpetajad Poolast, Põhja – Makedooniast, Taanist ja Portugalist.

Projekti peamisteks eesmärkideks oli muuta loodusainete õpetajate ühendused nähtavamaks, luua ühiselt  praktilisi ja kohandatavaid õppematerjale rohelises bioloogias, sõlmida uusi kontakte ja tugevdada sidemeid eri riikide looduainete õpetajate vahel.

Tartus võõrustasid projekti kaks kooli – Hugo Treffneri Gümnaasium ja Tamme Gümnaasium.

Viie päikselise sügispäeva jooksul sai käidud Vaibla linnujaamas vaatamas lindude rõngastamist, külastatud Järvemuuseumit Võrtsjärve ääres, uuritud magevee elustikku Mustjärves, käidud Meenikunno rabas ja Taevaskojas, külastatud Põlva Põhikooli ja Tartu Loodusmaja ja ka Tartu Botaanika aeda ja ERMi.

Grupitööde  tulemusena valmisid tunnikavad rohelises bioloogias, mida esitleti lõpukogunemisel Hugo Treffneri Gümnaasiumis.

On väga meeldiv tõdeda, et meid, eri riikide loodusainete õpetajaid, huvitavad samad probleemid ja köidavad samad teemad.

Jään lootma, et ka edaspidi jätkuvad sellised kokkusaamised.

 

Erasmus+  KA220 BEST Tartu kohtumisel osalenud Pärnu bioloogia õpetaja

Maris Agasild

 

 

Viimati muudetud 09.10.2023.